Projekt „Podpora výuky studijních oborů dálkové formy zavedením e-learningové podpory, vytváření studijních opor ve spolupráci s odborníky z praxe“ reg.č. CZ.1.07/2.1.00/32.0032 je realizován za podpory operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Sub-categories |
---|
Cizí jazyk I |
Cizí jazyk II |
Studijní opora Vlnová optika poskytuje studentům doplňující studijní materiály ve kterých se zabývá třemi základními vlnovými projevy – polarizací, interferencí a difrakcí světla. Její studium přináší teoretický základ pro vhled do brýlové a technické optiky i do dalších příbuzných oblastí, se kterými se oční optik setkává v běžné praxi. Studijní opora Vlnová optika doplňuje konzultace v rozsahu 18 hodin přednášek a 2 hodin cvičení.
Vlnová optika je oblast fyziky, která studuje vlnové projevy světla - polarizaci, interferenci a difrakci. V běžném životě vnímáme vlnový charakter světla také v různých aplikacích zmíněných jevů - proto se budeme zabývat i problematikou tenkých (antireflexních) vrstvev, funkcí polarizačních filtrů, ohybem světla na různých typech překážek a s tím související rozlišovací schopností optických přístrojů.
Studijní opora poskytuje studentům osnovu teoretické výuky doplněné o názorné obrázky a schémata s cílem seznámit studenty především s odrazem a průchodem světla optickými prvky a soustavami, základními zákonitostmi optického zobrazování a parametry různých optických prostředí. Její studium přináší teoretický základ pro vhled do brýlové a technické optiky i do dalších příbuzných oblastí, se kterými se oční optik setkává v běžné praxi. Studijní opora doplňuje 38 výukových hodin přednášek a 6 hodin cvičení dle učebního plánu.
Geometrická optika je oblast fyziky, která studuje zákonitosti optického zobrazování - jako např. průchod světla optickým hranolem, odraz a lom na kulových plochách, průchod světla spojnými a rozptylnými čočkami, popř. optickými soustavami. Seznámíte se zde s metodami (výpočetními i konstrukčními) nutnými k pochopení, určení a vysvětlení vlastností obrazu.
Studijní opora Technologie poskytuje studentů teoretický základ pro práci ve školní výukové laboratoři. Studijní opora poskytuje teoretické podklady pro využití různých metod při posuzování vhodnosti výběru některých typů brýlových obrub a čoček z hlediska použitých materiálů a druhů povrchové úpravy. Dále se zabývá technologií zpracování zakázek v oční optice, otázkou čištění a problematikou výroby speciálních čoček. Studijní opora doplňuje stěžejní předmět vzdělávacího programu v rozsahu 60 hodin výukových hodin.
Studijní opora Brýlová optika poskytuje studentům základní teoretické informace v oblasti korekce zraku, potřebné pro jejich budoucí povolání očního optika. Doplňuje 56 výukových hodin přednášek a 4 hodiny cvičení dle výukového plánu. Studijní opora se soustřeďuje na fyzikálně matematické zdůvodnění aplikace korekčních pomůcek a početní stanovení jejich vlastností a kvality.
Studijní opora Nauka o zraku doplňuje konzultace v rozsahu 38 výukových hodin přednášek a 4 hodin cvičení dle učebního plánu. Texty studijní opory poskytují studentům základní poznatky z anatomie, fyziologie a patologie oka. Texty jsou vhodně doplněny fotografiemi a obrázky. Hlavním bodem předmětu je osvojení si základních vědomostí, které budou studenti využívat při výkonu povolání v poradenské službě.
Studijní opora Informační a komunikační technologie rozšiřuje na teoretické bázi praktickou výuku na PC ve školní laboratoři výpočetní techniky, která probíhá v rozsahu 20 výukových hodin. Studijní texty poskytují základní teoretické informace o PC a jeho možných připojených zařízeních (periferií). Hlavní náplní je poskytnout teoretické podklady pro zpracování dat a informací pro každodenní potřeby očního optika. Získané znalosti a dovednosti student využije při tvorbě absolventské práce, její prezentace u absolutoria s využitím komunikačních technologií včetně interaktivní projekce. Dále tyto znalosti může absolvent využít i při pokračování ve studiu na vysoké škole.
Studijní opora poskytuje studentům teoretické podklady pro konzultace v rozsahu 26 výukových hodin přednášek a 6 hodin cvičení dle učebního plánu. Studijní opora Přístrojová optika seznamuje studenty s měřícími a diagnostickými přístroji očních ordinací tak, aby mohli na odborné úrovni komunikovat s optometristy a očními lékaři a dále je seznámit s konstrukcí a funkcí přístrojového a strojního vybavení v očních optikách. Obsah opory bude průběžně aktualizován v souladu s rozvojem techniky v oboru oční optiky.